//Το φλουρί της βασιλόπιτας αφιέρωσε ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός στο προσωπικό του Νοσοκομείου

Καλαμάτα, 3/2/2021

Συνάντηση στο γραφείο της Διοίκησης του Γ.Ν.Μεσσηνίας πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 3/2/2021 μεταξύ της Διοικήτριας κ.Ελένης Αλειφέρη και της Προέδρου και Αντιπροέδρου του Περιφερειακού Συμβουλίου του Τμήματος  Καλαμάτας Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού. Η Πρόεδρος κ.Δήμητρα Ψαρούλη και η Αντιπρόεδρος κ.Χρυσούλα Γεωργακαράκου προσέφεραν στην Διοικήτρια αναμνηστικό δώρο ως ένδειξη ευγνωμοσύνης και ευχαριστιών για τις υπηρεσίες προς τον Άνθρωπο.

Το Προεδρείο του Περιφερειακού Συμβουλίου Καλαμάτας ένιωσε την υποχρέωση να  απευθύνει δημόσια ένα  μεγάλο “ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ” , προς όλο το Υγειονομικό προσωπικό του Νοσοκομείου, το οποίο δίνει καθημερινό αγώνα για την αντιμετώπιση της πανδημίας. Για το λόγο αυτό αφιέρωσαν το φετινό φλουρί της βασιλόπιτας στο ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό αλλά και στο σύνολο του δυναμικού του Γενικού Νοσοκομείου Καλαμάτας.

Η Διοικήτρια του Γ.Ν.Μεσσηνίας κ.Ελένη Αλειφέρη ευχαρίστησε με την σειρά της το Προεδρείο του Περιφερειακού Συμβουλίου, τονίζοντας ότι τέτοιες κινήσεις είναι ιδιαίτερα σημαντικές καθώς αποδεικνύουν έμπρακτα την αλληλεγγύη προς το προσωπικό των Νοσοκομείων, κυρίως σε μία τέτοια πρωτοφανή συγκυρία που βιώνουμε λόγω της πανδημίας.

Γραμματεία Διοίκησης Γ.Ν.Μεσσηνίας

e-mail: gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr