//Ανοίγουν τα ραντεβού για τα εξωτερικά ιατρεία για τους μήνες Σεπτέμβριο και Οκτώβριο

Καλαμάτα, 24/8/2023

Ενημερώνουμε ότι τα ραντεβού των Τακτικών Εξωτερικών Ιατρείων θα ανοίξουν την Παρασκευή 25/08/2023.

Υπενθυμίζουμε ότι έχει ενεργοποιηθεί η διαδικασία των ηλεκτρονικών ραντεβού στα Τακτικά Εξωτερικά Ιατρεία του Νοσοκομείου Καλαμάτας μέσω :

• της ιστοσελίδας του Νοσοκομείου www.nosokomeiokalamatas.gr
  • της ηλεκτρονικής διεύθυνσης : www.gov.gr >> Υγεία και Πρόνοια >> Φάκελος Υγείας >> Ηλεκτρονικά Ιατρικά Ραντεβού-eΡαντεβού ή
  • της πλατφόρμας ΗΔΙΚΑ (hdika.gr) https://ehealth.gov.gr/p-rv/p

Στην πλατφόρμα θα εμφανίζονται από τις 25/8/2023 διαθέσιμα τα ραντεβού για τους μήνες (Σεπτέμβριο-Οκτώβριο)

Οι τηλεφωνικές γραμμές 2721046691, 692, 693 εξακολουθούν να ισχύουν για όσους πολίτες επιθυμούν να κλείσουν το ραντεβού τους τηλεφωνικά. (από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες από 08:00 π.μ.-13:00 μ.μ.)

Σας ενημερώνουμε ότι για τα ιατρεία ΩΡΛ, Οδοντιατρικό, Πνευμονολογικό και για τη διενέργεια Μαγνητικής Τομογραφίας απαιτείται υποχρεωτικά η προσκόμιση αρνητικού rapid test.

Γραφείο Διοίκησης Γ.Ν.Μεσσηνίας