Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Καρδιολογίας κ.Κωνσταντίνο Τούτουζα

//Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Καρδιολογίας κ.Κωνσταντίνο Τούτουζα

Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Καρδιολογίας κ.Κωνσταντίνο Τούτουζα

Καλαμάτα, 24/2/2023

Τον καθηγητή Καρδιολογίας κ.Κωνσταντίνο Τούτουζα για την εθελοντική του προσφορά του στο Καρδιολογικό Τμήμα της Ν.Μ.Καλαμάτας, τίμησε σήμερα σε μία σεμνή τελετή στο Αμφιθέατρο του Νοσοκομείου, το Διοικητικό Συμβούλιο του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκε σύσσωμο το Διοικητικό Συμβούλιο, πλήθος ιατρικού, νοσηλευτικού και λοιπού προσωπικού του Νοσοκομείου, καθώς και εκπρόσωποι συλλόγων και φορέων.

Τις ευχαριστίες τους προς το πρόσωπο του κ.Τούτουζα για την προσφορά του προς το Νοσοκομείο Καλαμάτας εξέφρασαν:

• Ο κ.Νικολόπουλος Δημήτριος, Καρδιολόγος, μέλος του ΔΣ του Γ.Ν.Μεσσηνίας
  • ο κ.Κουδούνης Γεώργιος, Δ/ντής του Καρδιολογικού Τμήματος ΝΜ Καλαμάτας
  • ο κ.Τσόρλαλης Ιωάννης, Επιμ.Β΄ Καρδιολόγος Ν.Μ.Καλαμάτας
  • ο κ.Μάκαρης Εμμανουήλ, Δ/ντής Καρδιολόγος, μέλος του ΔΣ του Γ.Ν.Μεσσηνίας
  • η κ.Κουτσομύτη Ιωάννα, Υπεύθυνη Αιμοδυναμικού Εργαστηρίου της Ν.Μ.Καλαμάτας
  • ο κ.Φάββας Γεώργιος , Αντιδήμαρχος Κοινωνικών Θεμάτων του Δήμου Καλαμάτας
  • ο κ.Γιαννόπουλος Παναγιώτης, Αντιπρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Μεσσηνίας
  • ο κ.Σκρεπέτης Κωνσταντίνος, Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας Γ.Ν.Μεσσηνίας
  • ο κ.Ζόμπολος Σπύρος, Καρδιολόγος, πρώην Δ/ντής Καρδιολογικού Τμήματος

Η Διοικήτρια του Νοσοκομείου κ.Ελένη Αλειφέρη με τη σειρά της εξήρε την προσωπικότητα του κ.Τούτουζα, την επικοινωνιακή διάδραση με όλο το προσωπικό στο Νοσοκομείο, τον ενθουσιασμό και τη διάθεση του για ανιδιοτελή προσφορά και τον ευχαρίστησε για την ανεκτίμητη βοήθεια του στο Αιμοδυναμικό εργαστήριο του Νοσοκομείου.

Ο κ.Τούτουζας με τη σειρά του ευχαρίστησε το Διοικητικό Συμβούλιο για την τιμή και όλους τους παρευρισκόμενους για την παρουσία τους, τονίζοντας τον σημαντικό ρόλο που παίζει το Νοσοκομείο Καλαμάτας στο υγειονομικό χάρτη της περιφέρειας Πελοποννήσου.

Στη συνέχεια ακολούθησε η απονομή τιμητικής πλακέτας προς τον κ.Τούτουζα από την Διοικήτρια του Νοσοκομείου.

Γραφείο Διοίκησης Γ.Ν.Μεσσηνίας