Σχετικά με την αναβάθμιση χώρων της Νοσηλευτικής Μονάδας Καλαμάτας

//Σχετικά με την αναβάθμιση χώρων της Νοσηλευτικής Μονάδας Καλαμάτας

Σχετικά με την αναβάθμιση χώρων της Νοσηλευτικής Μονάδας Καλαμάτας

Καλαμάτα, 23/12/2020

Σήμερα Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2020 το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Νοσοκομείου Καλαμάτας επισκέφτηκε τους χώρους της Ψυχιατρικής Κλινικής και της Μονάδας Μεσογειακής Αναιμίας όπου το αμέσως προηγούμενο διάστημα ολοκληρώθηκαν σημαντικές παρεμβάσεις που αναβάθμισαν λειτουργικά και αισθητικά τους χώρους αυτούς κατά τέτοιο τρόπο ώστε να διασφαλίζεται η καλύτερη παροχή υπηρεσιών υγείας  στους νοσηλευόμενους .

Οι εργασίες πραγματοποιήθηκαν με χρήματα που προέρχονται από την δωρεά της Καπνοβιομηχανίας ΚΑΡΕΛΙΑ Α.Ε.

Με αφορμή το γεγονός αυτό η Διοικήτρια του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας κ. Ελένη Αλειφέρη δήλωσε ότι :

«Εκφράζουμε τις ευχαριστίες και την βαθιά μας ευγνωμοσύνη  στην Διοίκηση της Καπνοβιομηχανίας ΚΑΡΕΛΙΑ Α.Ε..  Η  δωρεά αυτή επιβεβαιώνει την έμπρακτη αγάπη σας και τη διαχρονική αρωγή και στήριξη σας προς το Νοσοκομείο. Ευχαριστούμε από καρδιάς και ευχόμαστε στην οικογένεια Καρέλια πάντα Υγεία και Δημιουργία.»

Γραφείο Διοικήτριας

email: gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr