Επίσκεψη του κ.Σταύρου Θεοδωράκη, Επικεφαλής του “Ποταμιού”, στο Νοσοκομείο μας

//Επίσκεψη του κ.Σταύρου Θεοδωράκη, Επικεφαλής του “Ποταμιού”, στο Νοσοκομείο μας

Επίσκεψη του κ.Σταύρου Θεοδωράκη, Επικεφαλής του “Ποταμιού”, στο Νοσοκομείο μας

Καλαμάτα 25.04.2016

ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ

Τηλ.: 27213-63190

Fax.: 27210-33666

e-mail:gram.manager@nosokomeiokalamatas

Επίσκεψη πραγματοποίησε σήμερα Δευτέρα 25.04.2016 στο Νοσοκομείο Καλαμάτας ο επικεφαλής του «Ποταμιού» κ.Σταύρος Θεοδωράκης.

Στο πλαίσιο της συνάντησης ο Διοικητής του Γ.Ν.Μεσσηνίας κ.Γιώργος Μπέζος είχε την ευκαιρία να ενημερώσει τον κ.Θεοδωράκη τόσο για την προσπάθεια αναβάθμισης των παρεχομένων υπηρεσιών υγείας που προσφέρει το Νοσοκομείο Καλαμάτας, όσο και για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει κυρίως στην στελέχωση του νοσηλευτικού προσωπικού.

Από την πλευρά του ο κ.Θεοδωράκης χαιρέτισε την όλη προσπάθεια αναβάθμισης και κυρίως τις καινοτόμες παρεμβάσεις που έχει προβεί η Διοίκηση του Νοσοκομείου με αποτέλεσμα να έχουν εξοικονομηθεί εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ.

Παρόντες στην συνάντηση ήταν επίσης ο κ.Μιχαήλ Μιχαήλ Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Μεσσηνίας και Δ/ντής του Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος του Νοσοκομείου, ο κ.Μανώλης Μάκαρης, Καρδιολόγος, Επικεφαλής της Μείζονος Μειοψηφίας του Δήμου Καλαμάτας, ο κ.Αναστάσιος Βλαχοδημητρόπουλος Προϊστάμενος Υποδιεύθυνσης Τεχνικού της Ν.Μ.Καλαμάτας και η κ.Δήμητρα Γεωργακοπούλου Ιατρός Νεφρολόγος του Νοσοκομείου μας.

2018-10-01T13:29:22+00:00Sun 24.04.2016|Δελτία Τύπου|