Δωρεά του Μεσσηνιακού Συλλόγου Michigan Αμερικής στο Νοσοκομείο Κυπαρισσίας

Τηλ.: 27213-63190
Fax.: 27210-33666

e-mail:gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr

Πριν από λίγες ημέρες ο Μεσσηνιακός Σύλλογος MICHIGAN Αμερικής προχώρησε σε μία σημαντική δωρεά ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Νοσοκομείο Κυπαρισσίας.

Ειδικότερα προσέφεραν για τις ανάγκες του Νοσηλευτικού Ιδρύματος μία φορητή αναρρόφηση με ποδοδιακόπτη, έναν ηλεκτροκαρδιογράφο, ένα τραπεζίδιο τροχήλατο με στήριγμα καλωδίων και δύο οξύμετρα δακτύλου.

Ο Διοικητής του Γ.Ν.Μεσσηνίας κ.Γιώργος Μπέζος και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου θέλουν να ευχαριστήσουν θερμά τον Μεσσηνιακό Σύλλογο MICHIGAN Αμερικής και προσωπικά τον Πρόεδρο του συλλόγου κ.Τάσο Τομαρά καθώς και τα μέλη κ.Θεόδωρο Πανταζόπουλο, κ.Βασίλειο Βαλκάνο, κ.Λυκούργο Στασινόπουλο και κ.Κυριάκο Δημητρόπουλο για αυτή την ευγενικής τους χειρονομία.

Επιβεβαιώνονται για ακόμη μία φορά, μέσα από τέτοιες πράξεις, οι ισχυροί δεσμοί αγάπης και φιλοπατρίας που χαρακτηρίζουν τους ομογενείς μας και την μεγάλη τους ευαισθησία στα θέματα υγείας στον τόπο τους. Τους ευχαριστούμε θερμά.

2018-11-29T14:11:14+00:00Mon 14.09.2015|Δελτία Τύπου|