Δωρεά 100 λίτρων χρώματος από την εταιρεία VITEX AE

Δωρεά 100 λίτρων χρώματος από την εταιρεία VITEX AE

Καλαμάτα, 8/9/2022

ΔΩΡΕΑ ΤΥΠΟΥ

Στη δωρεά 100 λίτρων χρώματος «VITEX with VAIRO» µε 99% Αντιικές και Αντιβακτηριακές ιδιότητες, για τις ανάγκες της Νοσηλευτικής Μονάδας Καλαμάτας, προχώρησε σήμερα η εταιρεία «VITEX A.E.» δια των συνεργατών της στην ευρύτερη περιοχή του Νομού Μεσσηνίας, στα πλαίσια της δωρεάς της Τράπεζας Χρώματος.

Η παραλαβή έγινε από την Διοικήτρια του Γ.Ν.Μεσσηνίας κ.Ελένη Αλειφέρη παρουσία του Εμπορικού Διευθυντή της Vitex A.E κ. Βασίλη Βλαχογιάννη,  στελεχών των τοπικών επιχειρήσεων που συμμετείχαν στη δράση καθώς και στελεχών του Νοσοκομείου.

Η Διοικήτρια του Νοσοκομείου ευχαρίστησε όλους τους συμμετέχοντες στη δράση για την πολύτιμη προσφορά τους προς το Νοσοκομείο, τονίζοντας οτι τέτοιες πράξεις πρέπει να αναδεικνύονται, καθώς αποδεικνύουν έμπρακτα την αλληλεγγύη και το αίσθημα κοινωνικής ευθύνης.

Ειδικότερα ευχαριστεί τους τοπικούς επιχειρηματίες:

ΠΑΝΤΑΖΗΣ Δ&Κ

ΚΡΥΦΟΣ Γ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ