Αναβαθμίζεται το Νοσοκομείο Καλαμάτας με εξοπλισμό μηχανογράφησης

ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-ΗΠΕΙΡΟΥ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Καλαμάτα 12.09.2014

Αναβαθμίζεται σε επίπεδο εξοπλισμού μηχανογράφησης και λογισμικού το Νοσοκομείο Καλαμάτας

Υπεγράφη σήμερα Πέμπτη 11/9/2014 μεταξύ του Διοικητή του Γ.Ν Μεσσηνίας Γεωργίου Μπέζου και της αναδόχου εταιρίας ACTIVE COMPUTER SYSTEMS η σύμβαση για την προμήθεια εξοπλισμού μηχανογράφησης συνολικού προϋπολογισμού 245.262€.

Πρόκειται για ένα ακόμη έργο του Γενικού Νοσοκομείου Καλαμάτας που είχε ενταχθεί πέρυσι στο ΠΕΠ Πελοποννήσου και ολοκληρώνεται μέσα στο Σεπτέμβριο με την παραλαβή του ανωτέρω εξοπλισμού.

Αναλυτικότερα ο υπό προμήθεια εξοπλισμός μηχανογράφησης που αναμένεται είναι ο εξής:

Ο ανωτέρω εξοπλισμός χαρακτηρίζεται απολύτως απαραίτητος που έρχεται να δώσει λύσεις και να συμβάλει στην καλύτερη και αποτελεσματικότερη λειτουργία των δημόσιων δομών υγείας του Νομού Μεσσηνίας. Σύμφωνα με την οικονομικοτεχνική μελέτη προβλέπεται μέσα από το νέο εξοπλισμό να επιτευχθούν μεγάλες οικονομίες κλίμακας ως προς τις δαπάνες των αναλωσίμων υλικών.

2018-11-29T18:11:25+00:00Fri 12.09.2014|Δελτία Τύπου|