//Συνεχίζονται οι εμβολιασμοί του υγειονομικού προσωπικού του Νοσοκομείου Καλαμάτας

Καλαμάτα, 8/1/2021

Συνεχίστηκαν σήμερα Παρασκευή 8/1/2021 οι εμβολιασμοί του υγειονομικού προσωπικού του Νοσοκομείου Καλαμάτας και των Κέντρων Υγείας του Νομού Μεσσηνίας. Ήδη εχθές με την παραλαβή των εμβολίων πραγματοποιήθηκαν 50 εμβολιασμοί.

Σήμερα επισκέφθηκαν το Νοσοκομείο οι βουλευτές Μεσσηνίας κ.Περικλής Μαντάς και κ.Μίλτος Χρυσομάλλης καθώς και ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Ιωάννης Καρβέλης, οι οποίοι ενημερώθηκαν εκτενώς από την Διοικήτρια  του νοσηλευτικού ιδρύματος κ.Ελένη Αλειφέρη για την πορεία των εμβολιασμών.

Στο Νοσοκομείο Καλαμάτας λειτουργούν δύο (2) εμβολιαστικά κέντρα σε δύο βάρδιες (πρωϊ-απόγευμα). Η διαδικασία θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 10/1/2021.

Μετά την ολοκλήρωση του εμβολιασμού του Υγειονομικού Προσωπικού το Νοσοκομείο Καλαμάτας θα λειτουργήσει ως εμβολιαστικό κέντρο για τον γενικό πληθυσμό της περιοχής μαζί με τις δομές Π.Φ.Υ του Νομού Μεσσηνίας.

Γραφείο Διοικήτριας

e-mail: gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr