Νέος σύγχρονος εξοπλισμός μηχανογράφησης στο Νοσοκομείο Καλαμάτας

e-mail:gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr

ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ

ΠΑΡΑΔΙΔΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ

Γ. Μπέζος: « Σήμερα κάνουμε ένα ακόμα μικρό βήμα στον εκσυγχρονισμό του Νοσοκομείου μας. Μπροστά μας όμως έχουμε πολλή δουλειά ακόμη. Είναι χρέος μας να συνεχίσουμε έτσι».

Ξεκίνησε σήμερα η παράδοση στο Νοσοκομείο Καλαμάτας του εξοπλισμού μηχανογράφησης που αποτελεί έργο ενταγμένο στο ΠΕΠ Πελοποννήσου συνολικού προϋπολογισμού 245.262€

Σημειώνεται, ότι χθες ολοκληρώθηκαν και οι εργασίες κατασκευής του computer room που μέχρι σήμερα δεν είχε το Νοσοκομείο Καλαμάτας και που αποτελούσε χρόνια και επιτακτική ανάγκη.

Ο εξοπλισμός που παραδίδεται από σήμερα στο Νοσοκομείο Καλαμάτας είναι ο κάτωθι:

Η τοποθέτηση και η κατανομή του εξοπλισμού μηχανογράφησης γίνεται βάση μελετημένης πρότασης που εξασφαλίζει για το Νοσηλευτικό Ίδρυμα τις μεγαλύτερες δυνατές οικονομίες κλίμακας στη χρήση των αναλωσίμων υλικών μέσω της δημιουργίας εκτυπωτικών κέντρων.

2018-11-29T18:01:28+00:00Thu 09.10.2014|Δελτία Τύπου|