Ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία του ΔΙΕΚ Γ.Ν.Μεσσηνίας

//Ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία του ΔΙΕΚ Γ.Ν.Μεσσηνίας

Ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία του ΔΙΕΚ Γ.Ν.Μεσσηνίας

Καλαμάτα, 16/6/2023

Σας ενημερώνουμε ότι το ΔΗΜΟΣΙΟ ΙΕΚ του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας, Ν.Μ.Καλαμάτας, αρμοδιότητας του Υπουργείου Υγείας, για το εκπαιδευτικό έτος 2023-2024 θα λειτουργήσει με την ειδικότητα:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ

Η ΦΟΙΤΗΣΗ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08:00-14:00

Οι αιτήσεις των υποψηφίων καταρτιζόμενων:

1. που επιθυμούν την επιλογή τους στην ειδικότητα του ΔΙΕΚ του Γ.Ν.Μεσσηνίας με την προσκόμιση των απαραίτητων δικαιολογητικών (Απαραιτήτως να είναι Απόφοιτοι Λυκείου).
  2. καθώς επίσης και των απόφοιτοι της δευτεροβάθμιας επαγγελματικής εκπαίδευσης (ΕΠΑ.Λ.), καθώς και οι κάτοχοι ισότιμων τίτλων που δύνανται να εγγράφονται στο Γ΄ εξάμηνο.

θα υποβληθούν από την 1η έως την 15η Σεπτεμβρίου 2023 στο χώρο του ΔΙΕΚ.

1. συμπλήρωση Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου των τελειόφοιτων και των υποψηφίων των Πανελλαδικών εξετάσεων.
  2. για Μετεγγραφές και αλλαγή ειδικότητας από την 1η έως και 10η Ιουλίου 2023

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Ταχ. Δ/νση: Αντικάλαμος Μεσσηνίας (300 μέτρα από το Γενικό Νοσοκομείο Μεσσηνίας, Ν.Μ.Καλαμάτας)

Τηλ. 2721085203, 2721180067