Με μία ακόμα ιατρό Ψυχίατρο ενισχύεται το Νοσοκομείο Καλαμάτας

//Με μία ακόμα ιατρό Ψυχίατρο ενισχύεται το Νοσοκομείο Καλαμάτας

Με μία ακόμα ιατρό Ψυχίατρο ενισχύεται το Νοσοκομείο Καλαμάτας

Καλαμάτα, 19/7/2021

Ορκίστηκε σήμερα Δευτέρα 19/7/2021 στο γραφείο της Διοικήτριας του Γ.Ν.Μεσσηνίας κ.Ελένης Αλειφέρη, η ιατρός Ψυχίατρος κ.Δήμα Σοφία η οποία διορίζεται ως επικουρική ιατρός με σύμβαση διάρκειας δύο (2) ετών.

Η νέα ιατρός θα ενισχύσει το προσωπικό του Ψυχιατρικού Τμήματος της Νοσηλευτικής Μονάδας Καλαμάτας και επίσης θα προσφέρει τις υπηρεσίες της στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας.

Η Διοικήτρια κ.Ελένη Αλειφέρη καλοσώρισε την κ.Δήμα και συζήτησε μαζί της για θέματα ψυχικής υγείας, τονίζοντας την σημασία ενίσχυσης των ψυχιατρικών δομών στο Νομό Μεσσηνίας η οποία αποτελεί μία από τις βασικές προτεραιότητες της Διοίκησης.

Επίσης ενημερώνουμε ότι βρίσκεται σε εξέλιξη η διαδικασία πρόσληψης ενός (1) ιατρού Ψυχιάτρου (Επιμ Β΄) και επίσης άλλη μία θέση ιατρού Ψυχιάτρου (Επιμ Β΄) βρίσκεται στο στάδιο αξιολόγησης από το Συμβούλιο Κρίσεων Ιατρών.