Λήψη μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του ιού SARS CoV -2

//Λήψη μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του ιού SARS CoV -2

Λήψη μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του ιού SARS CoV -2

Καλαμάτα, 5/8/2022

Σας ενημερώνουμε, ότι λόγω αύξησης των κρουσμάτων και για λόγους πρόληψης της διασποράς του ιού SARS COV-2, συστήνονται αυστηρά τα κάτωθι:

1. Απαγορεύεται αυστηρά το επισκεπτήριο σε νοσηλευόμενους ασθενείς.
2. Στις κλινικές του νοσοκομείου δεν θα επιτρέπονται συνοδοί. Αν κρίνεται απαραίτητο από τον θεράποντα ιατρό, θα προσέρχεται μόνο ένας συγγενής για κάθε ασθενή, ως συνοδός, αφού έχει διενεργήσει Rapid test για την ανίχνευση του ιού SARS CoV-2 το τελευταίο 48ωρο.
3. Θα πραγματοποιείται από τους θεράποντες ιατρούς των κλινικών ενημέρωση συγγενών από τη 13.00 μ.μ. έως και τις 15.00μ.μ.  Οι προσερχόμενοι για ενημέρωση θα εισέρχονται από την κεντρική είσοδο του Νοσοκομείου και θα ελέγχονται αυστηρά από το προσωπικό φύλαξης.

Παρακαλούμε για την συνδρομή όλων των πολιτών ώστε να διασφαλιστεί πρωτίστως η προφύλαξη των ασθενών που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες.

Γραφείο Διοικήτριας

email: gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr