Λήψη έκτακτων μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του ιού SARS CoV-2

Λήψη έκτακτων μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του ιού SARS CoV-2

Καλαμάτα, 19/11/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Για την προστασία της Δημόσιας Υγείας, σύμφωνα με τον προγραμματισμό δράσεων σχετικά με την αντιμετώπιση του κορωνοϊού, σας γνωρίζουμε τα έκτακτα μέτρα προστασίας που ισχύουν στο Νοσοκομείο Καλαμάτας

• Στις κλινικές του νοσοκομείου δεν θα επιτρέπονται συνοδοί. Θα πραγματοποιείται από τους θεράποντες ιατρούς των κλινικών ενημέρωση συγγενών από τη 13.00 μ.μ. έως και τις 15.00μ.μ. Θα προσέρχεται μόνο ένας συγγενής για κάθε ασθενή αφού έχει διενεργήσει  Rapid test για την ανίχνευση του ιού SARS CoV-2 το τελευταίο 24ωρο.

• Οι προσερχόμενοι για ενημέρωση θα εισέρχονται από την κεντρική είσοδο του Νοσοκομείου και θα ελέγχονται αυστηρά από το προσωπικό φύλαξης.

Παρακαλούμε για την συνδρομή όλων των πολιτών ώστε να διασφαλιστεί πρωτίστως η προφύλαξη των ασθενών που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες

Συστήνεται η αποφυγή των άσκοπων μετακινήσεων από και προς το Νοσοκομείο.

Γραφείο Διοικήτριας Γ.Ν.Μεσσηνίας

email: gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr