Εμβολιασμός του Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ.Παναγιώτη Νίκα

//Εμβολιασμός του Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ.Παναγιώτη Νίκα

Εμβολιασμός του Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ.Παναγιώτη Νίκα

Καλαμάτα, 9/4/2021

Την 1η δόση του εμβολίου Covid 19 έκανε σήμερα Παρασκευή 9/4/2021, στο εμβολιαστικό κέντρο της Νοσηλευτικής Μονάδας Καλαμάτας, ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ.Παναγιώτης Νίκας μετά από προγραμματισμένο ραντεβού.

Ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με το προσωπικό του εμβολιαστικού κέντρου και να δει από κοντά την διαδικασία που ακολουθείται. Εξέφρασε τις ευχαριστίες του και τόνισε την σημασία του εμβολιασμού ως το μοναδικό όπλο για την καταπολέμηση της πανδημίας.

Επίσης συνομιλώντας με την Διοικήτρια του Νοσοκομείου κ.Ελένη Αλειφέρη αναγνώρισε την προσφορά του Νοσοκομείου Καλαμάτας ως Νοσοκομείου αναφοράς και συνεχάρηκε τον κ.Γραμματικόπουλο Νικόλαο Δ/ντή Πνευμονολογίας και Υπεύθυνο της Κλινικής COVID για τις πολύτιμες υπηρεσίες που προσφέρει.

Γραφείο Διοικήτριας Γ.Ν.Μεσσηνίας

e-mail: gram.manager@nosokomeiokalamatas.gr